Як сумістити час і користь? (Порада 1)

9646Шкода, але дуже багато стосунків на сьогодні руйнуються лише через те, що дві людини після тривалого часу спілкування так і не змогли знайти той, свій тип спілкування. Я говорю про те, що багато людей проводять разом час, спілкуються, але з часом їхні стосунки руйнуються (я говорю про стосунки не лише як хлопця і дівчини, а про всі людські стосунки загалом) і вони починають бачитись все рідше, потім просто вітаються, а згодом взагалі забувають один про одного. Причиною цього є те, що вони так і не зуміли наповнити той час, який вони проводять разом чимось корисним. А люди влаштовані таким чином, що все те, що є однотипним і позбавленим сенсом рано чи пізно перестає їх цікавити. А вся проблема лише в тому, що спілкування так і не стало змістовним, всі розмови так і не набули сенсу, а весь проведений разом час так і не став корисним і цікавим.

Сьогоднішньою статтею ми розпочинаємо цикл статей, про те, як з користю проводити час і те, як наповнити спілкування сенсом і змістом.
Читання книг разом

Якось підозріло звучить чи не так? Але насправді це не те, про що ви подумали. Я не говорю про те, що потрібно сісти один біля одного і одночасно почати читати книжку. Ні, я говорю про зовсім інші речі.

Крок 1

Ви і та людина з якою ви часто проводите багато часу, сідаєте і починаєте думати про те, яка книга буде цікава вам обом. Ця книга має бути і цікавою і корисною і наповненою практичними порадами.

Крок 2

Після цього ви домовляєтесь про те, яким чином ви будете її читати. Я можу поділитись своїм планом, а ви якщо захочете можете придумати свій, або ж використовувати мій.

План

1) Ви купляєте кожен по одному екземпляру книги.
2) Читаєте її повністю, щоб збагнути те, про що вона і яка головна думка.
3) Після цього ви домовляєтесь про те в який день тижня ви будете зустрічатись і обговорювати її. (Якщо сьогодні вівторок, то краще домовитись на наступний вівторок)
4) Ви читаєте по одній главі в тиждень. Але не просто читаєте, а:
5)Виписуєте основну думку цієї глави.
6)Виписуєте все те, що вас зацікавило, щоб обговорити це і розповісти свою думку про ці речі.
7)Виписуєте всі практичні істини, які ви помітили. (Все те, що можна використати на практиці)
8)Виписуєте все те, що ви незрозуміли, для того, щоб потім обговорити і можливо краще зрозуміти.
9)Пишете свій висновок по главі. Свої думки по приводу певних цитат, де ви погоджуєтесь з автором і чому,        а де ні.
10)Зустрічаєтесь в вибраний вами день тижня і обговорюєте все по вищенаведеному плану. Говорите, про те, як можна використати на практиці ті істини, які ви відмітили, і тому подібне.
11)Зустрічатись можна кожен раз в різних місцях. (Наприклад, перший тиждень – кав’ярня, другий тиждень – в когось вдома, третій тиждень – в парку і т.д.)

Яка з цього користь?

На мою думку не побачити в цьому користі неможливо. По-перше є явна користь для стосунків. Вони починають наповнюватись сенсом вже через те, що ви ближче пізнаєте один одного. Ви дізнаєтесь про думки і погляди свого співбесідника, ви починаєте краще розуміти його життєву позицію в питанні тих чи інших речей, а також ви хочете бачитись частіше, вже через те, що вам цікаво поговорити один з одним. Коротше кажучи, читання зближує, причому неабияк зближує. По-другеви набагато краще починаєте розуміти книгу, яку читаєте. Якщо раніше ви прочитавши ставили її на полицю, а згодом забували про неї і дозволяли їй припадати пилом, то тепер ви постійно з нею, ви вглиблюєтесь в неї, ви починаєте бачити там думки автора і читання стає набагато змістовнішим і цікавішим. Тим паче, ви дізнаєтесь альтернативну думку про цю книжку, главу, цитату. Ви маєте набагато більше користі від читання і обговорення вдвох.

Отже, щоб там не казали психоаналітики, але мій власний досвід кричить, що мало речей в цьому світі мають здатність зближувати людей. І читання книг разом, це саме той спосіб зблизитись, це саме той спосіб краще пізнати один одного і можливо навіть перевести свої стосунки на набагато глибшу стадію, стадію довіри. То ж, читайте, насолоджуйтесь і пізнавайте, пізнавайте один одного.

Артем Наавгуст

You may also like...

Добавить комментарий