4 причини генетичних злиднів

Історії, які змінять ваше уявлення про бідність.

Де знаходяться витоки злиднів? Яка ймовірність, що вона закладена в нас самих? Бізнес-тренер і популярний лектор Наталія Грейс в одній зі своїх книг спробувала відповісти на ці питання. Вона впевнена, що існує Закон Генетичної Злиденності — причина того, чому люди самі програмують себе на бідність. Виявляється, на це впливають всього 4 фактора.

preview-650x390-650-1410351701

У цих причинах легко впізнаються наші російські та пострадянські реалії.


1. Менталітет

У дитинстві будинку у однокласниці ми часто стрибали на дивані, поки не бачили дорослі. Нас дуже радували пружини, які місцями зовсім близько підходили до поверхні; приводив у захват пил, який клубами летів з дивана від наших стрибків. Коли через двадцять років я зайшла до своєї подруги дитинства, то в жаху побачила в кутку все той же диван, на якому ми колись стрибали.

Він не сильно змінився, наскільки я могла пам’ятати, але тепер я була вражена бідністю і убогістю обстановки. Я подумки підраховувала, скільки могла коштувати покупка нового дивана, заміна засмальцьованих стільців, дзеркала, розбитого і заклеєного обгорткою від шоколаду. Поки ми говорили, в уяві я білила стелю і змінювала шпалери. Мені хотілося вимити вікна, обсиджені мухами, повикидати палиці і картонки, що стирчать з-під дивана, битий квітковий горщик, обв’язаний панчохою. «А що, якщо погано з грошима Подумала я Але мозок пручався і пропонував мені купити хоча б недорогої клейкої плівки під колір дерева і обклеїти нею стіл. Куди б я не подивилася, мій погляд натикався на якусь поломку, бруд, плями і сміття.

Мозок раптом сказав мені: «Як ти думаєш, чому поруч з убогістю завжди брудЯ вам тепер таке ж питання задаю.

Навіть якщо замінити слово «завжди» на «практично завжди» або «частенько», то легше від цього не робиться. Бруд — це прояв НЕ безгрошів’я, а менталітету. Вдумайтеся: бруд — це прояв відповідного менталітету. А оскільки бруд і злидні — сусіди, то і злидні — це своєрідний менталітет.

Злидні знаходяться в немитій голові.


2. Міщанство

У школі у мене була приголомшлива вчителька з літератури Тамара Григорівна, неабиякого розуму, дуже прониклива жінка. Вона якось зронила фразу, яку я запам’ятала на все життя. Хтось запитав її, що значить міщанство, і вона відповіла: «Міщанство означає пити зі старої облізлої кружки, коли нова в серванті стоїть». Так прийнято в багатьох російських будинках: на чорний день гроші відкладені, на білий день чашка нова в серванті стоїть, тільки білий день настає рідко, а чорними заповнюється все життя. Хто живе очікуванням майбутнього, для того воно ніколи не настає. І тоді я зрозуміла це: соромно бути убогим; соромно бути брудним. Соромно мати в голові розруху, яка неминуче відбивається і на житло, і на менталітеті дітей.

Життя очікуванням майбутнього призводить до розрухи.


3. Комплекс Попелюшки

Знаю одну жінку, яка більше двадцяти років збирала гроші, щоб купити дачу. Вона одна виховувала двох доньок. Дівчатка жили впроголодь, на одних кашах, і старша з них розповідала мені, як їй було соромно виходити у двір в старих вельветових штанях з залатаним колінами. Дівчинка росла, і з кожним роком чарівним чином росли її штани. Сантиметр за сантиметром розгорталася підвернута знизу тканина. Вона була не такою вилинялою, як вся інша штанина, і це видавало жебрацькі хитрощі. Мабуть, звідси пішов вислів: «Голота на вигадки хитра».

Не варто розповідати, що система в державі не дозволяє досить заробляти. Я не систему лаю, а гниль в мізках. На одні й ті ж гроші можна виглядати гідно або жебрацькому. Коли мати, нарешті, купила дачу, обидві доньки які підросли не мали до цієї дачі ні найменшого інтересу, але нескінченно дорікали мати в тому, що вона не навчила їх, що означає бути жінкою. У дівчат сформувався комплекс попелюшки. Вони, звиклі бачити протерті крісла і старий посуд, облізлі рушники та пальто семирічної давності, згодом, ставши дорослими, боялися витрачати на себе гроші.

Всякий раз, коли вони щось купували, у них псувався настрій: вони ніби відчували себе негідними нових хороших речей. Це, друзі мої, називається двома словами: генетичні злидні. Вони вже у свідомості, в клітинах, в крові, в кістках.

Страх витратити гроші на себе робить вас жебраком.


4. Підсвідоме програмування

Діти, які бачать облізлі кути, неусвідомлено програмуються на злидні. Уже в підлітковому віці вони починають усвідомлювати її тяжкість. Ще Антон Павлович Чехов відзначав, що облізлі стіни і брудні коридори погано впливають на здатність студента до навчання.

Бруд і злидні пригнічують людину, звичний вид убогої обстановки програмує бути невдахою.

Ви могли б заперечити мені, що ненависть до злиднів стимулює деяких людей розвиватися і заробляти гроші, але я вам відповім, що куди більша кількість людей ламається під непосильним тягарем бідності. У слів «біда» і «бідність» один корінь. Женіть геть від себе біду. Женіть геть бідність. Як же мені подобається фраза: «Багатство — це стан розуму». Так от, злидні — це теж стан розуму.

Багатство і бідність — це стан вашого розуму і ваших думок.

За книгою Н. Грейс «Закони Грейс»
Ілюстрація на превью: Ольга Громова

 

http://www.adme.ru/

You may also like...

Добавить комментарий